פרקט
 
 
 
 
 
ברוכים הבאים לאתר קורל כיסויי רצפה
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

פרקטים

 

פרקטים - המילה האחרונה באופנת הריצוף לבית

 
פרקטים הנם כיסויי ריצפה העשויים עץ או דמוי עץ. האופנה בתקופה האחרונה קוראת לנו להשתמש בחומרים טבעיים או חומרים המחקים אותם, כך שיותר ויותר אנשים מתקינים פרקטים בבתים, במשרדים ובמקומות בילוי. ריצוף פרקט מעניק לבית מראה אלגנטי ולמשרד מראה יוקרתי. 
 
 

סוגי פרקטים

 
פרקט עץ כולל בדרך כלל שלוש שכבות וכיסוי לכה. סוג העץ יכול להיות אלון או דוק או בעצם כל סוג אחר שאנו מכירים. המחיר ישתנה בהתאם לסוג העץ. 
כדי לחסוך עלויות, ניתן גם להתקין פרקט סינתטי המכונה פרקט למינציה והוא חסין חום ואנטי סטטי, פרקטים אלו אינם סופגים מים ולא כתמי מים.
הפרקט הוא קודם כל אלמנט עיצובי ולכן צריך לראות איך הוא משתלב בחדר. כך למשל עץ אלון טבעי יעניק צבע בהיר לרצפה ויגדיל את החדר, ואילו פרקט בצבע ונגה כהה יעניק לחדר מראה יוקרתי, אך עדיף שיורכב בחדר גדול במיוחד משום שלרצפה כהה יש נטייה להקטין את מראה החדר.
 
 

התאמת פרקטים

 
מגוון האפשרויות בריצוף הבית בפרקטים הוא גדול, וחשוב להתייעץ עם מומחה לפני שמחליטים כי לא כל פרקט מתאים לכל דירה. 
כשבוחרים את הפרקטים צריך להתאים אותם גם לצבע הקירות. אפשר כמובן לעבוד גם בכיוון ההפוך ולהתאים את הצבע של הקירות לצבע הפרקטים.
אבל מה יכולים להיות כבר השימושים שיש לפרקטים? ריצפה זה ריצפה! למעשה הדבר  אינו מדויק.
השימוש של ריצפה במשרד שונה משימוש של ריצפה בבית. במשרד הולכים עם נעלי עקב ואילו בבית הולכים עם נעלי בית, וכמובן שהעקבים גורמים ליותר שריטות מאשר נעלי בית. במשרד יש הרבה אנשים שהולכים על הרצפה כל הזמן ואילו בבית רוב היום  אין אף אחד, ולכן הרצפה לא בשימוש רוב שעות היום. השימושים של הבית והמשרד שונים משימוש של אולם כדורסל כי על מגרש הכדורסל הולכים עם נעלי ספורט, שלא גורמות להרבה נזקים לרצפה, אבל מצד שני, קופצים ורצים על הרצפה הזו, כך שמופעלים עליה יותר לחצי משקל מאשר בבית ובמשרד. 
אם כן, ישנו הבדל בשימושים שיש לפרקטים. הצורך הוא שיקבע את החומר ממנו תיעשה הרצפה. 
ישנו גם מבחר רחב של חברות המבטיחות לנו את העבודה הטובה ביותר. כשאנו בוחרים חברה כדאי להעדיף את זו שיש לה יותר לקוחות ויותר ותק היא גם חברה שנותנת היצע של יותר חומרים וצבעים שניתן לעבוד איתם.
 
קורל כיסויי ריצפה כוללת בתוכה את כל התכונות הללו של ותק, אמינות ומבחר גדול מאוד של חומרים, כל זאת בנוסף למחירים אטרקטיביים. 
 
 

ניקוי פרקטים

 
צריך גם לציין שהניקוי של הפרקט קל מאוד, מטאטאים את החדר או מעבירים שואב אבק עם מברשת מיוחדת שלא עושה שריטות, ולאחר מכן מעבירים סמרטוט. 
ההרכבה והפרוק של הפרקט פשוטה אף היא וניתן להעבירו עד 3 פעמים.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
יהושע בן נון 2, בני ברק  טל': 5709775 - 03  טלפקס: 5703802 - 03  ניידים: 2224633 - 054, 3298488 - 052   דוא"ל  :coral19@bezeqint.net